KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15759038
nr 1575 9038
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Smögen Kullen. Signerad, blandteknik. Bladets mått: 49x36 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm. Signerad
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:04:29
27/10 22:04:51
Eric Hallström
Läs mer om Eric Hallström